Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Üniversiteli Öğrenciden “Kuş Evi” Projesi

Hatay MKÜ öğrencisi Faik

Hatay MKÜ öğrencisi Faik Dalgıç, anlamlı bir projeye imza attı. Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Bölümü 2. sınıf öğrencisi Faik Dalgıç, Kuş Evi Projesi’ni hayata geçirdi.
MKÜ öğrencisi Faik Dalgıç, kendi el emeği ile hazırladığı ahşap kuş evlerini, Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği ile birlikte çalışarak, Duygu-Su Kreş ve Gündüzevi bahçesinde bulunan ağaçlara astı.
Duygu-Su Kreş bahçesinde düzenlenen etkinliğe; HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Duygu-Su Sahibi Nurcan Odacı, Duygu-Su Müdürü Berna Horoz, HSŞMÇK Derneği ve Duygu-Su Kreş Basın Danışmanı – Zorkun Medya sahibi Hüseyin Zorkun, Proje sahibi üniversiteli genç Faik Dalgıç, HSŞMÇK Derneği üyeleri, Duygu-Su öğretmen ve öğrencileri katıldı. Projeye üniversiteli gencin annesi Emine Dalgıç da açılışa destek verdi. Proje sorumlusu Faik Dalgıç, doğayı seven bir genç olduğunu ifade ederek, doğanın içinde yaşamlarını sürdüren canlılara destek olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Dalgıç, doğa projesi kapsamında kuş evleri yaparak belirli noktalarda ağaçlara koyduklarını ve kuşlara kalıcı yaşam alanları yaptıklarını dile getirdi.
HSŞMÇK Derneği Başkanı Öğüt ve Duygu-Su Kreş Sahibi Odacı da yaptıkları ortak açıklamada, bu projeyi gönülden desteklerini ifade ederek, genç girişimci Dalgıç’a bu doğa projesinden dolayı teşekkür ettiler.
Haber Cemil Yıldız (Foto Hüseyin Zorkun)