Üniversiteli öğrenciler yollarda çöp topladı

Üniversiteli öğrenciler yollarda çöp topladı

Temiz Olmak İçin Temiz Kalmak

Belediye Başkanı, eline çapa aldı, çöp topladı…

Belen Belediyesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), işbirliği halinde, geçtiğimiz hafta sonunda ilçenin ana arterlerinde temizlik çalışması gerçekleştirdi. İSTE’nin Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, yarının elektronikçileri, önlerine önlüklerini taktı, ellerine çöp torbalarını aldı ve çöp, atık karton, kağıt, şişe, plastik madde benzeri çöpleri topladı.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, temizlik hareketine öncülük yapan kişi oldu. Önüne önlük geçiren, eline eldiven takan, ağaçların etrafında kazı yapan Başkan Gül, çöp de topladı ve öğrencilere örnek oldu.

Gül, severek katılım gösterdiği organizasyonla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“İSTE Elektrik Elektronik Fakültesi 4. Sınıf gençlerimiz, İskenderun Gençlik Merkezi ve Belediyemiz işbirliğinde, ‘Cennet vatanımıza temiz olmak temiz kalmak yakışır’ diyerek ve birlikte bir farkındalık çalışması yapmaya karar vererek, ana yol güzergahında çevre temizliği yaptık ve gençlerin nasıl bir dünyada yaşamak istediğini gösterdik.

Emeği geçen öğrencilerimize, Öğretim Üyesi Dr. Volkan Akdoğan’a, İskenderun Gençlik Merkezi’ne ve Belediye personelimize özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederim.” -Mutlu Yanık-