Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ünlü Gazeteci Yazar Yarkadaş…

Samandağ Kitap Günlerindeki söyleşide,

Samandağ Kitap Günlerindeki söyleşide, açlık ve yoksulluktan bunalmış milyonlarca insanın ilk seçimlerde mutlaka tercihlerini değiştireceğini vurguladı.

Millet ittifakı hata yapmazsa seçimleri kazanır

Ünlü Gazeteci-Yazar Barış Yarkadaş, Samandağ Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kitap Günleri kapsamında “Türkiye’nin Geleceği” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Yarkadaş, Türkiye’nin geleceğinde, eğer Millet İttifakı çok büyük bir hata yapmazsa, AKP’nin de MHP’nin de artık iktidar olabilme şansı olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde hata yapmaması, doğru aday çıkarması durumunda Millet İttifakının kazanacağını söyleyen Yarkadaş, “Emin olun ki, açlık ve yoksulluktan bunalmış milyonlarca insan, ilk seçimlerde mutlaka tercihlerini değiştirir. Milet ittifakı’nın neler yapacağını doğru anlatırsak, milleti bıktırmış bu iktidarın Türkiye’nin geleceğinde hiçbir şekilde yeri olmayacaktır. Yapay laiklik tartışmalarıyla açlığı, yokluğu, yoksulluğu unutturmaya çalışanların artık topluma verebilecekleri hiçbir şeylerinin kalmadığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi hayal satmaktan öteye gidemedikleri çok açıktır” dedi.
-Hatay, Türkiye’nin geleceği için tek modeldir-
Hatay’da, Samandağ’da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yarkadaş, “Hatay, Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce sisteminde olan laikliğin, demokrasinin, farklı inançlara saygı duymanın, herkesin birbirine müsamaha gösterdiği, anlayış gösterdiği bir yer. Herkesin aslında imrenerek baktığı bir model. Türkiye’nin geleceği ne olmalı sorusuna cevap ararsak, bence Türkiye’nin geleceği için tek model, Hatay Modeli’dir. Onlarca farklı etnik kimliğin, onlarca farklı dini inancın bir arada yaşadığı ve bunların hiçbir şekilde birbirine sorun çıkarmadığı, tam bir barış ve kardeşlik modeli Türkiye’ye örnek olacak bir model. Türkiye’nin geleceği nasıl olmalı, diye sorarsanız Hatay gibi olmalı” dedi.
Yarkadaş, Hatay’da neden sorun yaşanmıyor sorusuna ise, “Burada laikliğin iyi benimsenmesinden dolayı” şeklinde cevap verdi.-Mehmet ÖZGÜN-