Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ünlü Yazar Ahmet Ümit Gazetemize Konuştu:

“Keşke Tüm Türkiye Hatay

“Keşke Tüm Türkiye Hatay Kadar Hoşgörülü Olabilse”

Ünlü Yazar ve Şair Ahmet Ümit, 2. Defne Kitap Fuarı kapsamında, Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda bir söyleşi gerçekleştirdi. Ümit, yoğun bir katılımın olduğu söyleşiden önce duygu ve düşüncelerini Antakya TV mikrofonuna ve gazetemize aktardı.

Gaziantepli olduğundan dolayı Hatay ile farklı bir bağı olduğunu söyleyen Ümit, “Hatay’a, ilk 12 yaşımda gelmiştim. Gaziantepli olduğum için sık sık ziyaret edebildiğim ve benim için çok önemli bir yer. Hatay, kadim bir şehir ve tarihi çok eskiye uzanıyor. Uygarlığın ve insanlığın gelişmesinde etken olan bir şehir. Aynı zamanda bugün baktığımızda, çok kültürlülüğü de Hatay’da görüyoruz. Keşke tüm Türkiye Hatay kadar hoşgörülü olabilse. Farklı dinleri farklı kültürleri bir arada görmek, beni çok mutlu ediyor” dedi.

En son okuduğu kitap olan, Gabriel Garcia Marquez tarafından yazılan “Kolera Günlerinde Aşk” romanını da okurlarımızla paylaşan Yazar Ahmet Ümit, sözlerine “Sanat Tüketicisi Olun” tavsiyesi vererek devam etti ve ekledi: “Hepimizin bir hayatı var. Eğer bu hayatı daha kaliteli, daha anlamlı ve daha güzel geçirmek istiyorsanız, sanat tüketicisi olun, özellikle de edebiyat tüketicisi olun. Bu, en büyük tavsiyemdir.” -Duygu Ertaş-