Usta Oyuncu

Usta Oyuncu

Antakya Sahnesinde

Cihat Tamer, 56. sanat yılında, İkinci Bahar adlı oyun ile seyircilerle buluşuyor.

Cihat Tamer ile Bedia Ener, romantizm ve komedi yüklü ‘İkinci Bahar’ adlı oyunlarını, 9 Nisan Salı saat 20.00’da, Meclis Kültür Merkezi sahnesinde Antakyalı tiyatro severlere sunmaya hazırlanıyor. 56’ncı sanat yılını kutlayan Tamer’i 26 yıl sonra tiyatro sahnelerine döndüren ‘İkinci Bahar’, aşk ve mutluluğun insanı her yaşta bulabileceğini anlatıyor.
‘İkinci Bahar’da, Cihat Tamer’e Bedia Ener, Buket Dereoğlu ve Emre Törün eşlik ediyor. Alfonso Paso’nun eserinden uyarlanan oyunun yönetmenliğini Serkan Budak üstlendi.
Oyun adına verilen bilgi ise şöyle:
“İki kuşak var… İdealleri, hayalleri çok çalışmak, çok çok para kazanmak üzerine kuran bir genç kuşak ve solmuş çiçeklerin kendine özgü kokuları olduğunu geç de olsa fark etmiş olan diğer kuşak. Yaşamımız anlamını yitirmeye başlayınca, gerçekten ölmeye başlarız ve bunun kaç yaşında olduğumuzla alakası yoktur. Aşk, romantizm, komedi… Siz yine hep bizimle olun!”
-HEYECANLIYIM-
‘İkinci Bahar’ ile 26 yıl sonra tiyatro sahnesine döndüğü için çok heyecanlı olduğunu belirten Cihat Tamer, “Yıllar sonra tiyatro sahnesinde olmak beni çok mutlu ediyor. Aynı zamanda çok heyecanlıyım. 56’ncı sanat yılımı da bu oyun ve mutlulukla kutluyorum” dedi. Oyunun bir diğer usta ismi Bedia Ener ise, “Oyun, çok sevimli ve içinde olduğum için çok mutluyum. Cihat ile çalışmak büyük bir mutluluk. O benim hem abim, hem de meslek büyüğümdür” ifadelerimi kullandı.
Oyunu Yazan: Alfonso Paso, Uyarlayan, Yöneten: Serkan Budak, Oyuncular: Cihat Tamer – Bedia Ener – Simge Selçuk – Emre Törün – Serkan Budak, Dekor Tasarım: Mehmet Emin Kaplan, Dekor Uygulama: Nazmi Karabacak, Efekt & Işık : Samet Yazgı, Kostüm Tasarım: Nuray Saraçoğlu, Fotoğraf : Eren Yiğit, Afiş Tasarım : Galip Aksular, Reji Asistanı: Cengiz Gül, Organizasyon : Berkan Oz , Yapımcı: Abdullah Kaan Başkıran.   -Tamer Yazar-