Usta Oyuncular Antakya’da, Bu oyunu kaçırmayın

Usta Oyuncular Antakya’da, Bu oyunu kaçırmayın

Usta oyuncu Haldun Dormen’in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı “Bir Zamanlar Gazinoda”, Antakya Meclis Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor…

Antakyalı tiyatroseverler, 15 Ekim’de önemli isimleri izleme şansı bulacak. 65. sanat yılını dolduran Haldun Dormen ve Kerem Atabeyoğlu’nun başrolleri üstlendiği “Bir Zamanlar Gazinoda” adlı oyunun kadrosunda Ruhsar Öcal ve Almıla Uluer Atabeyoğlu da yer alıyor. Oyunun yönetmenliğini ise Ali Altuğ yapıyor.
-KONUSU-
Yıllar önce yaptıkları tüm oyunlarla izleyenleri kırıp geçiren, herkesin gönlünde taht kurmuş iki eski komedyenin şöhreti artık geçmişin tozlu sayfaları arasında kalmıştır. Geçmişte yaşanan tatsız bir olaydan dolayı bir gece yollarını ayırmışlar ve yıllarca bir daha asla görüşmemişlerdir. Fakat hiç beklenmedik bir anda gelen teklifle yeni bir proje için tekrar bir araya gelirler. Bakalım bu ilki eski dost, aralarındaki husumeti çözüp tekrar özledikleri o şöhrete kavuşabilecekler mi?


-ULUÇ’UN YORUMU-
Sanat dünyasında 65’inci yılını dolduran tiyatrocu Haldun Dormen’in son oyunu “Bir Zamanlar Gazinado”yı değerlendiren Sabah Yazarı Hıncal Uluç, Dormen’in 90 yaşına girdiğini hatırlatırken, “Bir Zamanlar Gazinoda’yı Haldun Dormen yazmış, yönetmiş. Yetmiyor, başrolünde oynuyor. Haldun Ağabey, 90 olmak için gün sayıyor, düşünebiliyor musunuz? O yaşta bir oyun yazıyor. Pırıl pırıl beyni, sahneye koyuyor, tamam… Ama bir de iki saat boyunca sahnede kalan adamı da oynuyor” ifadesini kullandı.
Bu keyifli oyunu izlemek isteyenler için biletlerin adresi, Meclis Kültür Merkezi gişesi (0326 215 60 00) ve Saray Saatçilik (0326 213 00 67).
Tamer Yazar