Üstün Gayretleri Takdire Şayandır

Üstün Gayretleri Takdire Şayandır

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Hambolat’tan “Hemşireler Günü” Kutlaması

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Hemşireler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, hemşirelerin gösterdiği üstün gayretlerin takdire şayan olduğuna vurgu yaptı.
Dr. Hambolat, mesajında şunlara değindi:
“Hemşirelik temelinde insan sevgisi olan fedakârlık, sevgi, şefkat ve özveri isteyen kutsal ve saygın bir meslektir. Hemşirelerimiz, gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenerek bireyin, ailenin ve toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve hastalık halinde iyileştirilmesi adına her şart altında, gece gündüz demeden mesleklerini büyük bir özveri ile icra etmektedirler.
İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sabır, özveri, çaba ve sevgi ile her zaman, her türlü koşulda mesleğini icra etmeye çalışan, ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin bugünlere gelmesine çok önemli katkı sağlayan hemşirelerimizin gösterdiği üstün gayret her zaman takdire şayandır.
12 -18 Mayıs Hemşireler Günü ve Haftası vesilesiyle, büyük fedakârlıklar içerisinde halkımıza kaliteli sağlık hizmetini vermeyi amaçlayan, aynı zamanda günümüzün en büyük problemi olan Covid-19 pandemisinde de mücadelenin en önemli ayağı olan değerli hemşirelerimizin günü ve haftasını en içten duygularımla kutluyor, bu zorlu ve onurlu görevlerinde başarılar diliyorum.” Mehmet ÖZGÜN