Uyuşturucu operasyonları

Uyuşturucu operasyonları

Kırıkhan’da 2, İskenderun’da 2 ve Defne’de 3 kişi yakalandı…

İlimiz ilçelerinde, Narkotik Polislerinin uyuşturucu ticaretine yönelik mücadele kapsamındaki arama, kontrol ve operasyonları neticesinde, geçtiğimiz hafta sonunda 4 kişi yakalandı.
KIRIKHAN’DA 2 KİŞİ
Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı ve satımını engellemeye yönelik yapılan çalışmalarda, Kurtuluş Mahallesi’nde H.K. ve İ.Ö. isimli şahısların bulundukları ikamette yapılan aramada;
▪️ 323 adet captagon,
▪️ 150 adet extacy,
▪️ 10.05 gram kubar esrar,
▪️ 2.74 gram metamfetamin,
▪️ 0.72 gram katkılı bonzai
▪️ 4190 lira nakit para ele geçirildi.
Şahıslar hakkında adli işlem başlatıldığı ve H.K. isimli şahsın da adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alındığı bildirildi.
DEFNE’DE 1,5 KG ESRAR
Hatay NSM Şube Müdürlüğü ekiplerince, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan ve yasadışı kenevir ekimi yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda, E.Ö. isimli şahsın, Defne ilçesi Harbiye Mahallesi’nde bulunan ikametinde yapılan aramada;
▪️ 1 kilo 674 gram kubar esrar,
▪️ Boyları 1 ile 3 metre arasında değişen 4 adet hint kenevir bitkisi
▪️ 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.
Yakalanan E.Ö. adlı şüpheli şahsa, TCK 188. Madde’den adli işlem yapılırken, S.Ö. ve İ.Ö. isimli şahısların Harbiye Mahallesi’nde bulunan ikamet ve eklentilerinde yapılan aramada ise boyları 1,5 metre ile 3 metre arasında değişen toplam 17 kök hint kenevir bitkisi ele geçirildi, şahıslara 2313 SKM’den adli işlem yapıldı.
İSKENDERUN’DA 958 GR. ESRAR
İskenderun NSM Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda ise K.Y. ile E.A. isimli şahısların içerisinde bulunduğu 31…plaka sayılı araç ilçe girişinde durduruldu. Araçta, narkotik dedektör köpeği eşliğinde yapılan aramada, 958 gram esrar ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler, K.Y ile E.A adlı şahıslar için TCK 188’den adli işlem yapılarak, adli makamlara mevcutlu sevk edilmek üzere gözaltına alımı gerçekleştirildi.
-Haber/Mehmet Durmaz-

(Visited 1 times, 1 visits today)