Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uzunkavak Mahallesi Referandum ile Kumlu’ya bağlandı

Uzunkavak Mahallesi, Kumlu ilçesine

Uzunkavak Mahallesi, Kumlu ilçesine bağlanması için gerçekleştirilen referandum sonuçları açıklandı. Reyhanlı ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Uzunkavak Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, kendilerine 3 kilometre mesafedeki Kumlu ilçesine geçmek için sandık başına gitti.

Metropol haber sitesinde yer alan bilgilere göre referandumda 1230 nüfuslu mahalleden 780 seçmen sandık başına gitti. Sonuçlara göre, 480 evet ve 30 hayır oyu ile Uzunkavak Mahallesi, Kumlu ilçesine bağlandı.

Kumlu Belediyesi, Uzunkavak Mahallesi’nin ilçeye bağlanması üzerine tebrik mesajı yayınladı. Belediye, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, “Gerçekleşen oylama, 480 evet, 30 hayır ile sonuçlanarak ilçemize bağlanma konusunda evet diyen Uzunkavak Mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, Belediyemiz olarak yeni sorumluluk alanımıza en iyi şekilde hizmet ulaştıracağımızı temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Mahalle sakinleri, bu değişiklikle birlikte yeni yönetim altında daha etkin hizmet alacaklarını umut ediyor. – İlyas Yiğit-