Vali Ata’dan; “Vakıf Haftası” Mesajı

Vali Ata’dan; “Vakıf Haftası” Mesajı

Hatay Valisi Erdal Ata, Vakıflar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ata’nın mesajı şöyle:
“Toplumda yardımlaşma duygusunu geliştirmek, dayanışmanın önemini anlatmak ve insanların gönül zenginliğine ulaşmasına yardımcı olmak amacı ile her yıl mayıs ayının ikinci haftası, Vakıflar Haftası olarak kutlanmaktadır.
Eğitimden, sağlığa, kültüre, şehirciliğe ve bayındırlığa kadar birçok alanda geçmişten günümüze değerli hizmetler gerçekleştiren vakıfların, ülkemizin gelişme sürecindeki yeri ve önemi inkar edilemez.
Kurumsallaşmış bir yardım anlayışının temsilcisi olan vakıflar, köklü tarihsel gelenekleri ve sundukları hizmetlerle kültürümüzün önemli bir değeri olarak varlıklarını günümüze kadar sürdürmüşlerdir. Milletimizin yardımseverlik, birlik ve dayanışma gibi değerlerini yaşama geçiren vakıflar, birlikteliğimizin güçlenmesini sağlamakta, yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızı yönlendirerek, amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.
Bu hafta vesilesiyle, yılların yorgunluğuyla yıpranmış vakıf eserlerinin yeniden ayağa kaldırılması ve yeni fonksiyonlar kazandırılarak vatandaşlarımızın günlük hayatı içerisinde yer bulması, geçmişimize vefanın bir gereği olduğu kadar gelecek kuşaklara karşı bir sorumluluktur. Vakıf kurumunun yaşatılarak geleceğe taşınması yönünden bu hafta yapılacak etkinliklerinin önemli olduğuna inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle, Vakıflar Haftası’nın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.” -Adil Yeşildağ-