Vali Ata’nın ziyaret programı İskenderun’da

Vali Ata’nın ziyaret programı İskenderun’da

İGC ve DTO’ya

Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Deniz Ticaret Odası (DTO) ile İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretlerinde bulundu.
Vali ATA’nın bu ziyaretleri, “İade-i ziyaret” kapsamında gerçekleşti. Vali ATA, DTO ziyaretinde, Başkan Bülent Kavsak ve üyeler ile bir süre sohbet ederken, İskenderun ilçesinin jeopolitik konumu itibariyle önemli bir liman şehri olduğunu, İskenderun Deniz Ticaret Odası’nın yapmış olduğu çalışmalarla denizcilik sektörünün gelişmesinde önemli bir

misyon üstlendiğini belirtti.
Vali Ata, dünya ticaretinin taşıyıcısı olan deniz ticaretinden ilimizin daha fazla pay alarak ülke hedeflerine katkı sağlaması doğrultusunda, imkânlar ölçüsünde, Valilik olarak Kavsak’ın yanında olduklarını dile getirdi.
Vali Ata, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık’a da iade-i ziyarette bulundu, Cemiyet binasında İskenderun basın temsilcileriyle bir araya geldi, sohbet etti. Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleşen ziyarette, Vali Ata’ya, İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de eşlik etti.
Vali Ata, burada yaptığı konuşmasında, gazetecilerin çalışma ortamının iyileştirilmesi için yapılması gerekenleri en güzel şekilde yapmanın gayreti içinde olacaklarını, netice itibariyle gazetecilik görevini kamusal bir görev olarak değerlendirdiklerini ifade etti. -Mehmet Özgün-