Vali Doğan, kutlama mesajı yayımladı…

Vali Doğan, kutlama mesajı yayımladı…

Jandarma Teşkilatı 181 Yaşında

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 1818. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Doğan, mesajında şunlara yer verdi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Kanun Ordusu’ olarak nitelendirdiği, tarihi şan ve şerefle dolu Jandarma Teşkilatımızın 181. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarını, kuruluşundan bugüne kadar ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması hususunda, her şartta ve koşulda, mesai mefhumu gözetmeksizin hayatlarını feda etme uğruna ortaya koydukları cesur, kararlı ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.
Pandemi sürecinde de vatandaşlarımıza karşı fedakar, hoşgörülü ve yardımsever yüzüyle yüce milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuştur. Bugün olduğu gibi gelecekte de, aynı bilinçle ve kararlılıkla başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıldönümünü kutluyor, mukaddes vatan toprakları ve bayrak uğruna canları pahasına görevini yaparken Şehit olan kahraman askerlerimizi rahmet, Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”
Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)