Vali Doğan, öğretmen heyetini kabul etti:

Vali Doğan, öğretmen heyetini kabul etti:

AKP hükümetleri döneminde eğitime önemli yatırımlar yapıldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, bugün kutlanacak 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde, dün sabah İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan öncülüğündeki Öğretmen heyetini makamında kabul etti.
Eğitimin önemli bir konu olduğunu ve devletimizin buna gereken önemi verdiğinin altını çizen Vali Rahmi Doğan, özellikle AK Parti hükümetleri döneminde ülkemizde eğitime önemli yatırımlar yapılığının altını çizdi.
Gelecek nesillerin Öğretmenlerin elinde yetişeceğini, bunun için de Öğretmenlerin her alanda desteklenmesi gerektiğini söyleyen Vali Rahmi Doğan, ilimizde Suriyeli öğrenci çocukların varlığı dolayısıyla da zaman zaman yaşanan sıkıntı ve eksiklerin giderilmesi için çalışıldığını kaydederken, öğrencilerin artık çevre il ya da ilçelerdeki değil, uluslararası alanda öğrencilerle yarışacaklarını hatırlatarak, bunun için öğrencilerin çok iyi yetiştirilmesi gereği üzerinde durdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan başkanlığında bir buket çiçekle makama gelen Öğretmen heyeti ile fotoğraf da çektiren Vali Rahim Doğan, eğitimcilerin isteklerini sordu ve onlarla sohbet etti. -Cemil Yıldız-