Vali Doğan’dan 30 Ağustos Mesajı:

Vali Doğan’dan 30 Ağustos Mesajı:

30 Ağustos, Şanlı Tarihimizin Altın Sayfalarından

Vali Rahmi Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, 97 yıl önceki zaferin, şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olduğuna dikkat çekti.
Vali Doğan’ın mesajı şöyle:
“Milli mücadelemizi eşsiz bir zaferle taçlandıran, içinde yüce Türk Milletinin bağımsızlık destanını ve yeniden doğuşunu barındıran 30 Ağustos Zaferi’nin 97. Yıldönümünü milletçe birlik, beraberlik ve coşku içinde kutluyoruz..
‘Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin, her karışına bedel ödediği bu topraklarda bağımsız yaşama iradesini tüm dünyaya ilan ettiği gün olan 30 Ağustos, şanlı tarihimize bir altın sayfa daha açmıştır.
Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını, aziz milletimizin kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar, binlerce yıllık güçlü devlet geleneğimiz ve medeniyet tasavvurumuz, güçlü ordumuz ve milletimizin birlik ve beraberliği karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve asil milletimiz, büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşları olmak üzere, bu destanı tarihe mal eden bütün kahramanlarımızı ve bu toprakları vatana dönüştüren aziz Şehitlerimizi saygı ve rahmetle, Gazilerimizi minnetle anıyor, Hataylı hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” -Selvi Günay-