Vali Doğan’dan Engelliler Haftası Mesajı

Vali Doğan’dan Engelliler Haftası Mesajı

Yaşam Standartlarını Hep Birlikte Yükseltmeli

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan, mesajında şunlara yer verdi:
“Engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılık ve farkındalığın arttırılması amacıyla, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülke ile birlikte 10-16 Mayıs tarihlerini Engelliler Haftası olarak kutlamaktayız.
Ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız gibi, engelli vatandaşlarımızın da sahip oldukları temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmaları, yaşam standartlarının yükselmesi ve sosyal yaşama katılımları konusunda sadece devletimize değil, bizlere de önemli görevler düşmektedir. Unutmamak gerekir ki, her insan bir engelli adayıdır.
Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır. Engelli vatandaşlarımızın bu denli önemli başarılara imza atmaları, dayanışma ve uzlaşı ruhuyla, yaşamın her alanında desteklenmeleri halinde her şeyin üstesinden gelebileceklerinin göstergesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza ve onların her zaman yanlarında olan fedakâr ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum.”
Mehmet ÖZGÜN