Vali Doğan’dan “Mevlid-İ Nebi Haftası” Mesajı

Vali Doğan’dan  “Mevlid-İ Nebi Haftası” Mesajı

Vali Rahmi Doğan, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan’ın mesajı şöyle:
“Yüce yaratıcımızın, tüm insanlığa rahmetinin bir tecellisi olarak gönderdiği Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmeleri münasebeti ile bu yıl 19-25 Kasım 2018 tarihleri arasındaki haftayı Mevlid-i Nebi Haftası olarak idrak ediyoruz.
Bu yıl, ana teması ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ olarak belirlenen Peygamber Efendimizin doğumu, aynı zamanda evrensel manada güzel ahlak, merhamet ve huzurla insanlığı buluşturan, çağlar üstü mesaja sahip İslam’ın kâinata gelişinin müjdesidir.
Gözyaşı ve ıstırabın eksik olmadığı günümüz dünyasında, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin insanlığa getirdiği mesajın çok daha büyük anlam kazandığını ve onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görmekteyiz.
İlimizde yaşayan farklı din ve kültüre mensup tüm Hataylılar olarak bizler; Hıristiyan vatandaşları-mızın, Musevi vatandaşlarımızın bayramlarını yıllardır birlikte kutladığımız gibi, Mevlid-i Nebi Haftası’nı da hep beraber idrak ediyoruz.
Bu hafta vesilesi ile ilimiz genelinde çeşitli etkinliklerle idrak edeceğimiz Mevlid-i Nebi Haftası’nın, yüzyıllardır kendine has değerlerini yaşatan Hatay’ın hoşgörü iklimini kuvvetlendireceğine olan inancımı ifade eder, ilimizin, ülkemizin huzur ve barış ortamına katkıda bulunması temennisi ile tüm Hataylı hemşehrilerime en içten sevgilerimi sunarım.” -Selvi Günay-