Vali Doğan’dan Turizm Haftası Mesajı

Vali Doğan’dan Turizm Haftası Mesajı

Vali Rahmi Doğan, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan’n mesajı şöyle:
“Kıtaların birleştiği, üç yanının denizlerle çevrildiği, dört mevsimin bir arada yaşandığı, binlerce yıllık tarihi mirastan süzülen kültürel birikim ve bunun ışığında gelişen Türk mutfağı ile medeniyetlerin buluştuğu bu coğrafyada yer alan Türkiye’nin turizm potansiyeli, bugün en önemli kaynaklarımızdan biri haline gelmiştir.
Toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı artırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımızı koruma kullanma dengesi içinde turizme kazandırmak amacıyla 1976 yılından itibaren her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası “Turizm Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Hatay, sahip olduğu medeniyet birikimi, tarihi zenginliğe sahip eserleri, çeşitli inanç ve kültürlerin kesişme noktası olması yönüyle, adeta bir açık hava müzesidir. Ayrıca pırıl pırıl sahilleri ve gastronomi şehri olması yönüyle de, ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Hatay’da turizmin dört mevsime yayılması, çeşitlendirilmesi, geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir.
İlimizin turizmde hak ettiği konuma ulaşması için; kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere tüm paydaşlar ile büyük bir gayretle, işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nda, 2019 yılının ilimiz turizmi açısından başarılı bir yıl olmasını ve Turizm Haftası boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin bu başarıya önemli katkılar sağlamasını diler, bütün Hataylı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutlarım.”