Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Masatlı, Tarihi Konağı denetledi

Vali Masatlı, Tarihi Fatih

Vali Masatlı, Tarihi Fatih Aliye Müderris Konağı’nda İncelemelerde Bulundu. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık (Harran) Mahallesi’nde, depremlerden etkilenen ve birçok filme ev sahipliği yapmış olan tarihi Fatih Aliye Müderris Konağı’nda restorasyon çalışmalarını denetledi.

Vali Masatlı, Valiliğin Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından sürdürülen restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek, daha sonra sinema müzesine dönüştürülecek olan konağın ve çevresinin durumu hakkında detaylı bilgiler aldı.
Restorasyon sürecindeki ilerlemeleri gözlemlemek amacıyla konakta gerçekleştirilen inceleme ziyaretinde Vali Masatlı, yetkililerden projenin detayları ve restorasyon çalışmalarının aşamaları hakkında bilgi aldı.

Vali Mustafa Masatlı, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Tarihi Fatih Aliye Müderris Konağı, bölgenin önemli bir kültür mirası. Bu tür tarihi yapıların korunması ve gelecek nesillere aktarılması büyük bir önem taşıyor. Restorasyon çalışmalarının hassasiyetle yürütülmesi, bu konuda titiz bir çalışma sergilenmesi, bizim için büyük bir mutluluk kaynağı.” ifadelerine yer verdi. –