Vali ve heyeti, MASKELİ…

Vali ve heyeti, MASKELİ…

Peki, işçiler de MASKELİ mi?

Hatay Valiliği’nin, “Valimiz Rahmi Doğan, yakından takip ettiği Samandağ-Arsuz yolunda asfalt serim çalışmalarını inceleyerek, yetkililerden gelinen son durum hakkında bilgi aldı” şeklinde bilgi verdiği Çevlik yolu fotoğraflarında ‘maskeli’ haller dikkat çekti ama… İşçiler de ‘maskeli’ miydi, merak konusu!

Samandağ ve Arsuz arasındaki yaklaşık 50 kilometrelik sahil yolunun 26 kilometrelik kısmının ulaşıma elverişli olmaması nedeniyle, Antakya-İskenderun ilçesi güzergahından 112 kilometrelik yol kat etmek zorunda kalan vatandaşların çilesi bitiyor.
Yatırım programına alınması için uzun yıllar Ankara nezdinde girişimlerde bulunulan Samandağ-Arsuz yolunda gelinen nokta memnuniyet yaratırken, bölgedeki çalışmaları yakından takip eden Hatay Valisi Rahmi Doğan, sık sık yol çalışmalarını yerinde denetliyor ve yetkililerden bilgi alıyor.
Hatay’da, iki turistik ilçeyi deniz kıyısından birbirine bağlayacak olan Arsuz-Samandağ kara yolu çalışmalarında gelinen noktada “tartışılan başlık” ise değişmiyor.
-MASKE VAR MI?-
Geçtiğimiz günlerde bölgeyi beraberindeki bir heyet ile ziyaret eden Vali Doğan’ın ve heyette bulunan diğer isimlerin, koronavirüs nedeniyle maskeli halleri dikkat çekti. Ancak geçtiğimiz haftalarda, yol çalışması sırasında paylaşılan fotoğraflarda, burada çalışan işçilerin maskesiz, eldivensiz ve sosyal mesafesiz halleri eleştirilmiş ve tepki çekmişti.
Merak edilen, Vali ve heyettekilerin bu kontrollü hallerinin, işçilere ne kadar yansıdığı, gereken önlemlerin alınıp alınmadığı! Tamer Yazar