Vali, yok diyemedi…

Vali, yok diyemedi…

Vali Rahmi Doğan, Organik ve Hayvansal Bakım Atölyesi ile üretim yapan Ekinci Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin sosyal medya üzerinden davetlerine “YOK” diyemedi ve dün sabah okula gitti, yapılanları yerinde gördü, öğrencileri tebrik etti. Öğrenciler, Vali ve Kaymakam’a, “organik yumurta” ikram etti.

Vali Rahmi Doğan, Ekinci Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin sosyal medyadan yaptığı davet üzerine, dün sabah sürpriz bir şekilde okulu ziyaret ederek, “Bir Projem Var” uygulama bahçesi üretim alanını ve zekâ oyunları sınıfını gezdi.
Vali Doğan, öğrencilerin yeteneklerini gördükten sonra, onlarla gurur duyduklarını kaydetti ve şunları söyledi:
“Kent hayatında yaşamaya alışan çocuklar, zamanla doğaya yabancılaşmaya başlıyor. Kapalı ortamda büyüyen çocuklar; hayvanları, bitkileri ve doğa olaylarını gözlemlemekten mahrum kalıyor. Oysa doğayla iç içe olmak, gelişme çağındaki çocuklarda fiziksel ve ruhsal sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Küçük yaşlarda bu yetileri kazanan çocuklar; grup çalışması, işbirliği ve dayanışma konularında yetenekli bireyler haline geliyor. Öğrencilerin, serbest etkinliklerinde toprakla buluşması, toprağın bereketini ve enerjisini hissetmeleri açısından, özellikle kent yaşamı çerisinde kalan öğrencilerimiz için güzel bir uygulama olmuş. Çevreye duyarlı, toprağa gereken değeri veren nesiller yetiştirmek için örnek bir proje olmasını diliyorum.
Vali Doğan’a dünkü bu ziyaretinde Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli de eşlik etti. Ziyaret, öğrencilerin, organik atölyeden elde ettiği yumurtalardan ikram etmesi ile sona erdi. -Cemil Yıldız-