Varga ve Erce Gelecekten Ümitliler

Varga ve Erce Gelecekten Ümitliler

Erzurum kampının tamamlanmasının ardından 1 Ağustos itibariyle Hatay’daki çalışmalarına başlayan Atakaş Hatayspor, sezonun ilk basına açık antrenmanını gerçekleştirdi. Bordo-Beyazlıların yeni transferleri Kevin Varga ve Erce Kardeşler basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘’Hedefimiz ilk 10’’

Kameraların karşısına geçen Macar futbolcu Varga, Hatayspor’da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ve Kasımpaşa’da forma giydiği dönemde, Hatayspor ile karşılaştıkları maçta, Bordo-Beyazlı oyuncuların potansiyeline yakından şahit olduğunu dile getirdi. Türkiye’ye olan sevgisini dile getiren Varga, Süper Lig’de forma giydiği için mutlu olduğunu ve Hatayspor forması ile hedeflerinin sezon sonunda ilk 10 içinde yer almak olduğunu söyledi.

‘’Hedefim Avrupa’’

Sözlerine, Hatayspor camiasına teşekkür ederek başlayan kaleci Erce Kardeşler, Hatayspor formasıyla yeni başarılara imza atmak ve Bordo-Beyazlı kulübe para kazandırarak Avrupa’ya transfer olmak istediğini ifade etti. Avrupa hayalini koruduğunu belirten deneyimli eldiven, ‘’Yaşım biraz Avrupa için fazla görünse de futbolda yaşın pek önemi yok. Mühim olan performans. Trabzonspor’da şampiyonluklar yaşadım ve kupalar kazandım. Bunun vermiş olduğu bir hırs ve motivasyon da var. Hatayspor forması ile de kupalar kazanmak istiyorum. 2 yıldır takımımızın çok iyi bir ivmesi var. Umarım bizler de bu sezon üzerine koyarak Hatayspor’u çok daha iyi yerlere getiririz.

‘’Altınordu’dakinden Çok Daha İyi Bir Erce…’’

Muhabirimiz Ahmet Doruk Alkan’ın, ‘’Trabzonspor’daki ayrılık sürecini yakından takip ettik. Hatayspor’a transferin resmiyet kazanır kazanmaz, sosyal medya hesapların üzerinden Trabzonspor’u takipten çıkardın. Trabzonspor camiasına herhangi bir kırgınlığın var mı?’’ ve ‘’Altınordu’daki Erce’yi Hatayspor forması ile seyredebilecek miyiz?’’ sorularını içtenlikle yanıtlayan Erce Kardeşler, ‘’Trabzonspor’a kırgınlık olmaz. Orda çok güzel insanlar tanıdım. Trabzonspor’u takipten çıkma nedenim aslında onları korumaktı çünkü ligde ilk maçımız onlarla. Ülkemizde bu tarz spekülasyonlar oluşuyor, kötü bir sonuçta hemen insanlar taşın altında bir şeyler arıyor. Artık Hatayspor’un oyuncusuyum. Trabzonspor defteri kapandı ve Hatayspor benim için yeni bir defter. Altınordu kısmına gelirsek, orası benim ailem. Altınordu bana ne zaman ihtiyaç duyarsa, 3. Lig’de bile olsalar yardıma koşarım çünkü beni ben yapan onlar. Altınordu’nun yeri bende ayrı ve Hatayspor’da Altınordu’dakinden çok daha iyi bir Erce izleyeceğiz’’ şeklinde konuştu. -Ahmet Doruk Alkan-