Vatandaş “Hado”yu Sevdi …

Vatandaş “Hado”yu Sevdi …

      Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay’ın turizm ve tanıtımına katkı sağlaması amacıyla hayata geçirilen Hatay Deniz Otobüsünün (HADO), Kıbrıs ile Hatay arasındaki ulaşımda vatandaşların tercihi haline geldiği gözlendi.

      19 Mayıs’ta ilk seferine başlayan HADO, 450 kişilik kapasitesi ve makul sefer fiyatı ile vatandaşlardan ilgi gördüğü görüldü.

      Kıbrıs seyahatlerinde HADO feribotunu tercih eden vatandaşlar, sefer sonrasında memnuniyetini dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

      HADO seferlerinin fiyatları hakkında düşüncelerini belirten yolcular, “HADO seferlerinin Hatay’ımıza gerçekten çok büyük bir katkısı var. Gidiş ve gelişimiz çok güzeldi. Hatay Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bu seferlerin olması bizim için mutluluk verici. Fiyatlar tabi uçaklara göre çok çok iyi. Bugün uçağa binmek mümkün değil ama HADO ile 600 TL’ye gidebiliyoruz” ifadelerine yer verdi.

      HADO seferi ile Kıbrıs’tan Hatay’a gelerek deniz ulaşımını ilk defa denediğini söyleyen bir başka yolcu da “HADO çok başarılı bir proje ve Lütfü Başkan’a emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. HADO’yu sonuna kadar destekliyoruz. Hatay’a ciddi anlamda kazanımları olacaktır. Sefer fiyatları da gayet uygun” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

      Kıbrıs’ta üniversite okuyan ve ulaşımını HADO ile sağlayan öğrenciler ise uçağa göre fiyatların daha uygun olduğunu ve bir sonraki seferlerde de gidip geleceklerini ifade ettiler.

      HADO seferleri çarşamba ve pazar günleri saat 23.45’te Arsuz’dan Girne’ye, salı ve cuma günleri saat 13.00’te de Girne’den Arsuz’a yapılıyor. HADO biletleri www.hado.com.tr adresinden temin edilebiliyor.

      Mehmet ÖZGÜN