Vatandaş sokağa çıkma yasağı eğlenceli hale getirdi

Vatandaş sokağa çıkma yasağı eğlenceli hale getirdi

Damlarda Uçurtma Şenliği

İskenderun ilçesinde hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle evine kapanan vatandaşlar, evlerinin damı veya teraslarına çıkarak uçurtmalarını bıraktıkları gökyüzünü şenlendirdi.
Dünyayı saran coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın hafta sonu tüm yurtta uyguladığı sokağa çıkma yasağında İskenderun’un tepe mahallelerinde vatandaş kendine güzel bir uğraş buldu. Sokağa çıkma yasağıyla evine kapanan birçok vatandaş, evlerinde baharın en güzel aktivitesi birbirinden renkli uçurtmalar yaptılar. Özellikle tepe mahallelerindeki vatandaşlar, hem yasağa uyup, hem de damda gökyüzüne salıverdikleri uçurtmaları uçurmanın keyfini yaşadılar.
Tepe mahallelerindeki evlerin damlarından gökyüzüne bırakılan çok sayıda uçurtma ise uçuranlar kadar bu şenliği izleyenlere de keyifli vakit geçirmesini sağladı. İskenderun’da hayat sokaktan damlara taşındı. Bu aktiviteyle büyükler çocukluklarının nostaljisini yaşadı, küçükler de uçurma uçurmanın keyifline vardı. Gökyüzünde rüzgarla süzülen birbirinden farklı uçurmalar arasında altında Türk Bayrağı olan da dikkat çekti. Zorunlu da olsa evine kapanarak Coronavirüsle mücadeleye katkı sunan vatandaşlar sokağa çıkmadan uçurma uçurarak aktivite yapılabileceği, keyifli zaman geçirilebileceği mesajı verdiler.
Mehmet ÖZGÜN