Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vatandaşa doğa dostu pazar çantası

Defne Belediyesi hizmeti …

Defne Belediyesi hizmeti …

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın talimatları doğrultusunda ekipler, plastik kullanımının azaltılmasına dikkat çekmek için Semt Pazarlarında doğa dostu pazar çantası dağıtımını düzenli olarak sürdürüyor.
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; geçtiğimiz günlerde Armutlu Mahallesinde kurulan pazar yerini ziyaret ederek vatandaşlara pazar çantası dağıtımı gerçekleştirdi.
Doğa kirliliğine neden olan plastik torbaların kullanımını azaltmak amacıyla vatandaşlara pazar alışverişlerinde kullanabilecekleri pazar çantaları dağıttıklarını ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman: “Plastik torbalar doğada çok uzun süre çözülmeden kalarak çevreye zarar veriyor. Bu kirliliği önlemek ve çocuklarımıza daha yaşanabilir Defne bırakmak için üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Bu amaçla plastik torba yerine bez torbaların kullanımını özendirerek plastiğin oluşturduğu kirliliğin önüne geçmeye çalışıyor; çocuklarımıza daha temiz bir doğa bırakmak için çabalıyoruz” dedi.
Pazar yerini gezerek esnaf ile sohbet eden Başkan Yaman, halkın kampanyaya olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek vatandaşlara gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür etti.  -Mehmet ÖZGÜN-