Vatandaştan ‘Su Kesintisi’ tepkisi’ …

Vatandaştan ‘Su Kesintisi’ tepkisi’ …

Gazi, Elektrik, Armutlu ve Mansurlu Mahalle sakinleri sık sık yaşanan kesintilerin mağdur ettiğini vurguladı

Gazi, Elektrik, Armutlu ve Mansurlu mahalle sakinleri son süreçte suların sık sık kesildiğini, mağdur olduklarını bildirdi, yetkililerin soruna çözüm bulmasını istedi.
Antakya ilçesine bağlı Mansurlu Mahallesi sakinleri, yaşadıkları su kesintileri ardından yollara döküldü, tepkilerini dile getirdi. Mahalle sakinleri, 20 gündür su gelmediği gerekçesiyle bidonlarla mahalle meydanında toplandı. Mahalle sakinlerinden Şükrü Kuyucu, 20 gündür mahallede su olmadığını vurguladı. Çocukların banyo yapamadığı için kirinden kokmaya başladığını ifade eden Kuyucu, “Çamaşırlarımız yıkanmaz oldu. Bu vaziyet nasıl olacak. Bütün millet mahvoldu. Olur mu bu? Çeşmemiz vardı, akarsuyumuz vardı, onu da kapattılar, gittiler” ifadelerini kullandı.


Çocukların banyo yapamadığı için bitlendiğini de söyleyen Kuyucu, namaz kılmak için abdest alacak su bile olmadığını aktardı. 85 yaşındaki Ayşe Yiğit de yaşlı olduğunu ve bidon kaldıramadığını ifade ederek, “Acıyın bize, suyumuzu verin” diye konuştu.
Mahalle sakini Mehmet Kuyucu ise gün boyunca yavaş akan bir çeşmenin önünde bidonlarıyla sıra beklediklerini dile getirdi.
Gazi Mahallesi sakinleri de, gün boyu suların kesildiğini, gece yarısı 03:00’ten sonra gelen suların bir iki saat sonra tekrar kesildiğini bildirdi, suya yetişebilme adına gece nöbetleri tutmaya başladıklarını bildirdi. İçme suyuna kavuşabilmek için uykusuz kaldıklarını söyleyen Gazi Mahallesi sakinleri, yetkililerin bir an önce var olan bu sıkıntıyı gidermelerinin önemine dikkat çekti.
Mehmet ÖZGÜN