Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Vazgeçmeyiz, nöbetteyiz!

Vazgeçmeyiz, nöbetteyiz!
  • 26.06.2021
  • 2.176 kez okundu

İskenderun’da kadınlar, haklarından vazgeçmiyor…

İskenderun’da kadın platformu üyesi kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceklerini, hakları için nöbette olduklarını duyurdu.
Perşembe günü İskenderun’da yapılan basın açıklamasında, kadınlar için yaşam güvencesi olan sözleşmeden vazgeçilmeyeceği vurgusu yapıldı. İskenderun Kadın Platformu üyeleri, “Nöbetteyiz! İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz” sloganıyla her Perşembe gerçekleştirdikleri eylem için, eski Bit Pazarı alanında, Güvercinli Park’ın önünde saat 17.00’de bir araya geldi.
İskenderun Kadın Platformu üyesi Fatma Çınar, Reyhanlı’da yaşanan tecavüz olayına da tepki göstererek şunları söyledi:
“Tecavüzü bir kültür haline getiren sisteminizi tanımıyoruz. İşte tam da bu sebepten vazgeçmiyoruz. Bu olayın takipçisi olacağız. Öfkeliyiz, isyandayız. Açık açık ilan ediyoruz… Kazanılmış haklarımızın hiçbirinden vazgeçmiyoruz. Biz; haklarından, hayatlarından, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyen milyonlarız. Haklarımızı güvenceye alan yasaları, hayatı pahasına kazananlarız. Ve daha nice hakkımızı da mücadelemizle kazanacak olanlarız. Ne İstanbul Sözleşmesi’nden, ne de Lanzarote Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz. 1 Temmuz’dan sonra da hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.
Sözümüz açık, kararımız net. Biz, yalnızca İstanbul Sözleşmesi’ne dokunulmamasını değil, Sözleşme’nin tüm gereklerinin acilen yerine getirilmesi için acil eylem planı açıklanmasını istiyoruz. Bütün bir hayatı istiyoruz, daha azını değil. Kaybedecek zamanımız yok.” -Duygu Ertaş-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ