Ve bir lamba utancımız biter!

Ve bir lamba utancımız biter!

Senelerdir, ‘Sorumlu kurum TEDAŞ mı yoksa Hatay Büyükşehir belediyesi mi’ diye soranlar şu ana kadar cevapsızlıklarına resmi bir karşılık alamadılar belki ama… Şehrin ana meydanının ‘lamba utancını’ en sonunda karanlıktan aydınlığa çıkarmaya karar vermişiz!

Toplam 10 lambanın tümünün çalıştığı bir dönem uzun zamandır olmadı. Son dönem çalışan lamba sayısı en fazla 8’e kadar çıksa da, onda da renklerin bir kısmı beyaz bir kısmı da sarı oldu. Ancak bu halde de kiminin üst cam kısmı yoktu, kiminin de olan kısmı kırıktı!
Antakya Cumhuriyet Anıtı için konumlandırılan aydınlatma direğinin bu içler acısı haline hafta sonunda müdahale eden ekipler, şehrin bu en merkezi yerindeki resmi ‘ilgisizliğe’ en sonunda ‘bir son’ verirken, vatandaşların meraklı bakışlarını da üzerlerinde topladılar.
Çalışmayı izleyen bir vatandaşa sorduk yaşananları…Söyledikleri mi?
“Bu konuda yapılan haberleri okumuştum. Ben de ‘en sonunda’ demek istiyorum aslında! Konu haber yapılması değil zaten, ama burası Atatürk Anıtı. Her yerden daha bakımlı ve daha özenli olunması gereken bir yer. Bu kadar uzun bir zaman bu durumun sürmesi bile ayıp. Zaten bu şehrin en büyük kaybı da bu örnekteki gibi! Herkes sorumluluğu birbirinin üzerine atıyor. Kardeşim, bu şehir hepimizin! ‘Senin-Benim’ kavgasıyla nereye kadar? Yoksa bu kadar basit bir iş yıllardır sürüncemede kalır mıydı?” -Tamer Yazar-