Ve normale döndük! Yine Kirliyiz!

Ve normale döndük! Yine Kirliyiz!

Haftalardır yasak olan hayatın bir köşesinde yalnız kalan parkların en dikkati çeken taraflarından biri, çöpsüz ve kirlenmemiş halleriydi! Ama normalleşen hayatla beraber, aslımıza da döndük!

“Keşke… Diyorsun kendi kendine! Ama korkuyorsun da, bunu derken. İnsan, diğerleri için, ‘keşke hep evde kalsalar’ der mi? Ama evimin yanı başındaki park biraz daha temiz kalsın diye, içimden geçmiyor değil!” Normalleşme süreci ile beraber, parkların yeniden kullanım alanları halini almaya başladığı Antakya’da, yaşananların fotoğrafını paylaşan bir Antakya Gazetesi okurunun cümleleri ile başladık güne ve yine onun cümleleri ile bitirelim! Ama bitirirken de, bundan sonrası için kuralların, belediyeler bünyesinde daha sıkı uygulanmasını da dileyelim!
“Ben, yeniden ve yeniden yaşamak istemiyorum eski zamanları, günleri. Yine ve bir kez daha, pis bir parkın içinde nefes almaya çalışmak da istemiyorum. Yere çöp atanların, biz atmayanlara kestiği ceza kadar bir ceza kesilsin istiyorum. Hayatlarımızı birer çöp kutusu haline getirenlere en ağır ceza verilsin istiyorum. Daha iyi hayatları hak ediyoruz. Ve Şehitlerimizin adları verilmiş bu parkların da daha iyisini hak ettiğini düşünüyorum. Haksız mıyım? En azından onlara saygıdan bunu yapmayalım!” Tamer Yazar