Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Vekil’den vekile ‘hayret’!

Vekil’den vekile ‘hayret’!
  • 24.05.2019
  • 1.206 kez okundu

Eldekine mi, birbirine mi?

Sosyal medya üzerinden açıklama yapmak ve mesaj göndermek,Türkiye Siyasetinin
yeni geleneği olurken,bu kısma dahil olanlar arasında AKP’li Vekiller de var ve onların başlığı, parti içi çatlak sesler!

7 Mayıs 2019 tarihinde, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız ‘367 Kararı’ karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız” tweet mesajı ile yine aynı tarihli, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Adil, kurallara uygun seçimler demokrasinin olduğu kadar, ortak aidiyet bilincimizin de referans noktasıdır. YSK’nın kararı ise evrensel hukuka ve yerleşmiş teamüllere aykırılıklar barındırmakta, bu bilince zarar vermektedir” tweet mesajını 8 Mayıs’ta paylaşan, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, bu eleştirel ifadelere tepkisini oldukça kısa bir cümle ile noktaladı. “Yazık… İnsan Hayret ediyor! Herkes kendine yakışanı yapar!”
Hüseyin Yayman’ın 8 Mayıs tarihli tweet mesajı ile Abdullah Gül’e ve Ahmet Davutoğlu’na gösterdiği tepkinin ‘hayret’ kısmına ‘eleştiri’ ekleyen isim ise, Ak Parti’nin son dönem Hatay Vekillerinden, Adem Yeşildal oldu. Yeşildal’ın, Yayman’ın bu paylaşımına ve ‘hayret’ edişine eklediği ifade ise oldukça dikkat çekici…
“Bilmek bazen iyi bazen kötü. İnsan hayret edene hayret ediyor.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ