Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Velilerden Talep: Eğitim Gemisinde Bir Yıl Daha

Hatay’ın eğitim kurumlarından biri

Hatay’ın eğitim kurumlarından biri olan Osman Ötken Anadolu Lisesi velileri, çocuklarının eğitimine yönelik önemli bir talepte bulundu. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerin ardından, yaşanan zorlu süreçte çocuklarını başka illerdeki okullara göndermek zorunda kaldıklarını ifade eden veliler, bu durumun çocukları üzerinde olumsuz etkiler yarattığını belirtti.

Karadeniz Holding’in sahibi olduğu Karadeniz Lifeship Raufbey gemisinin, İskenderun balıkçı barınağına demirleyerek öğrencilere eğitim ve barınma imkânı sağladığını dile getiren veliler, bu desteğin önemine vurgu yaptılar. Ayrıca, gemide eğitim gören tüm öğrencilere burs imkânı sunulduğu ve üniversite kazanan öğrencilere de destek olunacağı bilgisini verdiler.

Ancak, okulun önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Antakya’ya taşınacağı bilgisini almanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden veliler, bu durumun öğrencilerin eğitimine olumsuz etkileri olabileceğini belirttiler. Özellikle, taşınma sonrasında öğrencilerin barınma ve ulaşım sorunlarıyla karşılaşabileceklerini dile getiren veliler, mevcut düzenin ve eğitimin sağlıklı şekilde devam etmesi için en az bir yıl daha Raufbey eğitim gemisinde eğitimin sürmesini talep ettiler.

Veliler, yetkililerden bu konuda anlayış ve destek beklediklerini ifade ederken, gereğinin yapılmasını talep ettiler. -İlyas Yiğit-