Velilerin yol şikayetinde…

Velilerin yol şikayetinde…

Yetkililere Çağrı!

Okulların yüz yüze eğitime başlaması ve okul servislerinin günlük araç trafiğine katılmasıyla beraber, yollardaki kapasite sorunları sıkıntı yaratıyor. Buna dair son adres, Dursunlu yolu üzerinde bulunan Nezahat Güven Anadolu Lisesi’ne giden hat!

Çocuklarını her gün okula yetiştirme gayretindeki birçok anne-baba, mevcut yolların onlar için yarattığı sorunlarla da uğraşmak zorunda kalıyor.
Bu konuda yaşanılan bir sıkıntıyı Antakya Gazetesi ile paylaşan bir velinin ifade ettiği sorun ve ilgili-sorumlu belediyelerden beklentisi şöyle:
“Şikayetimiz şu… Dursunlu yolu üzerinde bulunan Nezahat Güven Anadolu Lisesi’ne çocuklarımızı bırakırken, normalde aşağı kısımdaki yoldan geçip, çocukları okula bırakıp, üst yoldan dönmek gerekiyor. Ancak velilerimizin çoğu ve servisler, geçişte ters yön giderek, üst yoldan geçiş yapıyor. Bu durum, hem yolu kesmeye çalışan öğrencilerimizi, hem de normal seyrinde giden araçları tehlikeye sokuyor. İlgili yerlere şikayetler yapıldıysa da, herhangi bir önlem alınmadı maalesef. Bu konunun acilen (birilerinin ölmesini beklemeden) çözülmesi için ilgilileri göreve davet ediyoruz.” -Tamer Yazar-