Washington’da barış ezgileri seslendirildi…

Washington’da barış ezgileri seslendirildi…

Medeniyetler Korosu’ndan; Amerikan sinema, siyaset ve iş dünyasına muhteşem konser …

Medeniyetler Korosu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki konserler dizisi kapsamında geçtiğimiz gün Washington’da muhteşem bir konser verdi.
Medeniyetler Korosu, sinema sektörünün ünlü yönetmen ve oyuncuları yanı sıra, sanat, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda konuğun katıldığı American Abroad Media Gala Gecesi’nde sahne aldı, seslendirdikleri şarkı, türkü ve barış ezgileriyle konukları mest etti.
Washington Andrew W. Mellon Oditoryumu’nda düzenlenen konserde seslendirilen farklı dinlere ait ilahiler konukların büyük beğenisini kazandı ve finalde ayakta alkışlandı.
Konser aralarında ilimizin tüm özelliklerini, güzelliklerini ünlü konuklara anlatan Koro Şefi Yılmaz Özfırat, Expo 2021 Fuarının Hatay’da yapılacağını aktardı, bir arada yaşama kültürü ile tüm dünyaya örnek şehir olan ilimize tüm konukları davet etti.
Geceye katılan konuklar adına sahneye gelen America Abroad Media yöneticileri, sergiledikleri müthiş performanstan dolayı Antakya Medeniyetler Korosu’na ve Koro Şefi Yılmaz Özfırat’a teşekkür etti, plaket takdiminde bulundu.
Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat; dünyaca ünlü dizi “Game Of Thrones”un Yönetmeni Jack Bender, Aktör Tom Berenger, Ürdün Prensesi Rym Ali, Tunuslu ünlü oyuncu Hend Sabry, Tim Clemente, Bill Macdonald, John Luessenhop ve David Zucker gibi ünlü isimler ile birlikte bir çok dizi yapımcı, yönetmen ve oyuncularının katıldıkları gecede Hatay’ın bir arada yaşama kültürünü, seslendirdikleri barış ezgileriyle aktarmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi, ekibi ile bu muhteşem gala programında sahne almaktan ülkemiz ve şehrimiz adına son derece onur duyduklarını vurguladı. Organizasyonu gerçekleştiren America Abroad Media yönetimine sonsuz şükranlarını sunan Özfırat, şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına verdikleri destekten dolayı Hatay Valisi Erdal Ata’ya ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.
Andrew W. Mellon Oditoryumu’ndaki muhteşem Gala gecesinin finalinde Game Of Thrones’in Yönetmeni Jack Bender Yılmaz Özfırat’ın yanına gelerek özellikle kutladı ve beraber fotoğraf çekilme talebini iletti. Ayrıca Jack Bender başta olmak üzere tüm konuklar kulise gelerek Yılmaz Özfırat ve koro üyelerini tebrik etti, geceyi ölümsüzleştirmek adına Medeniyetler Korosu ekibi ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
-Mehmet ÖZGÜN-