Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yabancı Uyruklulara Sıkı Denetim

Emniyet Müdürlüğü, Suriye uyruklu

Emniyet Müdürlüğü, Suriye uyruklu vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde sıkı bir denetim gerçekleştirdi. Asayiş Şube’ye bağlı polis ekipleri tarafından koordine edilen operasyon kapsamında, hem şüpheli kişilerin kimlik sorgusu yapıldı hem de yasal olarak kayıtlı veya illegal olarak yaşayan Suriyeli ve diğer yabancı uyruklu bireylerin faaliyet gösterdiği bölgeler titizlikle incelendi.

Operasyonun amacı, bölgedeki güvenlik durumunu sağlamlaştırmak ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek olarak belirtildi. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, özellikle Suriyeli vatandaşların yoğun olarak çalıştığı, sahip olduğu ve ikamet ettiği bölgelerde uygulama yapılmasının nedeninin, bu bölgelerdeki güvenlik endişelerine ve yasa dışı faaliyetlere karşı önlem almak olduğunu vurguladı.

Denetimler sırasında, yasal prosedürlere uygun olarak kimlik kontrolü yapılarak kayıtlı olmayan kişiler tespit edilirken, illegal faaliyetlerde bulunanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı bildirildi. – Yusuf Cemil Karaçay-