Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yabancılar Sahilimizi Temizledi

Erasmus+ Programı çerçevesinde Hatay’a

Erasmus+ Programı çerçevesinde Hatay’a gelen Avrupalı ve Tunuslu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Samandağ sahilinde atık ve çöp topladı.

5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası kapsamında Ukrayna, Romanya, İspanya, İtalya, Fransa, Sırbistan ve Tunus’tan Hatay’a gelen sivil toplum örgütü temsilcileri, sahilleri temizledi.

Yaklaşık 60 kişiden oluşan grup, sahildeki temizlik çalışmaları sırasında, onlarca poşet plastik, cam ve metal atık topladı. Sahillerin temizliğine ve deniz canlılarının yaşam alanlarına dikkat çeken çalışmanın altına imza atan misafirler, çevre ve doğanın temiz kalması için herkesin duyarlı ve dikkatli davranması gerektiğini belirtti. Hatay turizminin dünyaya tanıtılmasında elçi görevi de gören ekip, ülkelerinden getirdikleri çiçek ve fidanları ise EXPO alanına dikmeyi ihmal etmedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde ve Defne Gençlik Eğitim Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleşen organizasyonda, kültür elçileri, Seyyah Sanat müzik grubunun verdiği mini konserle de eğlenme fırsatı buldu. Müzik dinletisine, alanı gezen vatandaşlar da eşlik edince, ortaya renkli görüntüler çıktı. Organizasyonda dikkat çeken bir diğer ayrıntı da Ukrayna’daki savaşa atıfta bulunulan dans gösterisi oldu.

Dans gösterisi devam ederken, Ukraynalı resim sanatçısı, birbirinden değerli yağlı boya tablolar yaptı. Tablolar, program sonunda yapılan bir çekilişle, izleyicilere ücretsiz olarak verildi. -Mutlu Yanık-