Yaman mest oldu…

Yaman mest oldu…

ADBK konseri İbrahim Yaman’a ithaf edildi
Defne Belediyesi ve Aalen Antakya Kültür Derneği ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta sonunda İl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘Antakya Defne Barış Korosu’ Konseri Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman adına ithaf edildi.
Konserde kimi Arapça şarkı ve türkülere de eşlik eden Defne Belediye Başkanı Yaman, “Böyle güzel etkinliklerde bir araya gelip kültürümüzü yaşatmaya devam emeliyiz” mesajı verdi. Konseri eşi Meryem Yaman ile birlikte izleyen ve oldukça keyif aldığı gözlenen Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, konserin kendisine ithaf edilmesinden ötürü gururlandığını belirtti ve teşekkür ederek şöyle devam etti:
“Böylesine emek verilmiş bir konser için, bu güzel yürekleri hepimiz adına şefimizin huzurunda kutluyorum. Bizi Anadolu’nun her yöresine götürdüler… Yunanistan’a götürdüler, bütün Ortadoğu’yu gezdirdiler. Morale ihtiyacımızın olduğu sıkıntılı günlerimizde dahi, hep beraber böyle güzel etkinliklerle bir araya gelip kültürümüzü ve güzelliklerimizi yaşatmaya devam edelim. Aalen Antakya Kültür Derneği’ne, Antakya Defne Barış Korosu’na ve bizleri yalnız bırakmayan halkımıza gönülden teşekkür ediyorum.”

AAKD Başkanı Mehmet Karasu da konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün, Defne Belediye Başkanımız Dr. İbrahim Yaman için buradayız. Başkanımız; aydın duruşuyla, sosyal, kültürel sanatsal aktiviteleriyle, özlemini duyduğumuz bir Belediye Başkanı. Bugün bu konserin iki amacı vardı. Birincisi, bizim halkçı Başkanımız adına verilmiş olması. İkincisi, Derneğimizin kuruluşunun 15.yılı olmasıdır. Geldiği günden bu yana bize olan desteğini sürdüren Başkanımız Dr. İbrahim Yaman’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz, bu güzel ve şirin ilçeye layık olmak adına çalışmaya devam edeceğiz.”
Seval Karataş’ın sunumuyla ve Aziz Can Aytaç’ın şefliğinde gerçekleşen konserde, Türk Sanat Müziği ve türküler; Türkçe, Arapça, Yunanca ezgilerle seslendirildi. Katılımın bir hayli yoğun olduğu konser, eşlikler ve alkışlar eşliğinde sona erdi. -Gökay Gökdemir-

(Visited 1 times, 1 visits today)