Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yaman, ön seçim istedi

Defne Belediye Başkanı İbrahim

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 2019 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili aday tespitinin, demokratik şekilde yapılacak bir önseçim ile belirlenmesini istedi. Yaman, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Defne ilçesi için “ön seçim istiyoruz” vurgusu yaptı.
Defne ilçesinin kurulduğu günden bu yana, Defne insanının Cumhuriyet Halk Partisi etrafında kenetlendiğini ve Defnelilerin her seçimde CHP adına rekor oylara imza attığını ifade eden Başkan Yaman, şunları kaydetti:
“Önümüzdeki yerel seçimlerde; örgütte sağlıklı iletişim ve güvenin sağlanabilmesi, gençlerin ve kadınlarımızın siyasete aktif katılımı, kişisel beklentilerin yerine halkın taleplerinin dikkate alınması adına, ilçemizde ön seçimle belirlenen adaylarla daha sağlıklı bir sonuca gidileceğine inanıyoruz. Bizler, bugüne kadar yaptığımız tüm çalışmalarda, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde CHP iktidarını sağlamlaştırmak ve Büyükşehir seçimlerini yeniden kazanmak üzere hareket ettik. Bu süreçte, Partide tepeden gelen bir dayatmayla belirlenecek aday yeni çalkantılara neden olabileceği için, Parti içi barışın ve iletişimin korunmasında en sağlıklı yolun ön seçimden geçtiğini düşünüyoruz.” -Cemil Yıldız-