Yangınlara Dikkat!

Yangınlara Dikkat!

Samandağ Çevlik’te, Pazar akşamı, 1 saat arayla 2 ayrı yerde çıkartılan kuru ot ve çalı yangınları çevreye yayılınca, ağaçlar zarar gördü. İtfaiyenin çalışması, daha büyük bir zayiatı önledi.

Bugünlerde, ilimizde çalı/ot şeklinde başlayan yangınlar, zaman zaman ağaçlara ve ormanlık alanlara yayılarak korku veriyor.
30 Mayıs Pazar akşamı, biri 18.00 ve diğeri 19.00’da olmak üzere, Samandağ ilçesi Çevlik Mahallesi’nin iki ayrı bölgesinde, kuru ot, çalı yangını şeklinde başlayan yangınlar ağaçlara kısmen zarar verse de, itfaiyenin zamanında müdahalesi ile daha büyük bir zayiatın önüne geçildi.
Pazar akşamı saat 18.00 sıralarında, Çevlik Mahallesi dere yatağındaki çöplük, çalı, kuru ot yangını büyümeden söndürülürken, 1 saat sonra bu kez Çevlik Camisi’nin arka kısmında yangın çıktığı haberi geldi. Çevlik Cami’nin arka sokağı bölgesinde, kuru ot ve defne ağacı alev alırken, olay yerine gelen Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çevlik İtfaiyesi ekiplerinin çalışmaları ve vatandaşların yardımıyla, iki yangın da kontrol altına alındı ve soğutma çalışması gerçekleştirildi. -Mehmet Durmaz-