Yanındayız, Desteğimiz Sonuna Kadar…

Yanındayız, Desteğimiz Sonuna Kadar…

CHP’de; Canan Kaftancıoğlu’na ceza ve siyaset yasağına tepki

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, 9 yıl önce attığı tweetler nedeniyle hapis cezası ve siyaset yasağı cezası almasına tepkiler sürüyor. Bu arada CHP’liler, Canan Kaftancıoğlu’nun yanında olduklarını, sonuna kadar desteklediklerini bildirdi.
CHP’de üst düzey siyasetçilerin, Kaftancıoğlu mesajları şöyle:
MEHMET GÜZELMANSUR (Milletvekili):
“İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Adaletsizliklerin karşısındayız! Türkiye’de adalet isteyen, demokrasiye bağlı milyonların sesiyiz. Hak, hukuk, adalet mücadelemiz 84 milyon için sürüyor. Az kaldı, adalet ve demokrasi için.”
İSMET TOKDEMİR (Milletvekili):
“İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu hakkındaki hukuksuz siyasi karara karşı, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Partimizin tüm bireyleri, Kaftancıoğlu’nun yanında ve desteğinde.”
HASAN RAMİZ PARLAR (CHP İl Başkanı):
“Canan Kaftancıoğlu Başkanım yalnız değildir. Sonuna kadar yanı-nızdayız. Mücadeleniz, mücadele-mizdir. Hiçbir baskı, tehdit, hukuk dışı kararlar, başta Canan Başkanımızı ve hiçbir Partilimizi yıldıramaz.”
LÜTFÜ SAVAŞ (Hatay BŞB Başkanı):
İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis ve siyaset yasağı cezasının onanması, adalete ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz; hak, hukuk, adalet için çalışmaya devam edeceğiz. Kaftancıoğlu’nun yanındayız.”

-Cemil Yıldız-