Yanınızdayız Vatandaşa destek hattı

Yanınızdayız  Vatandaşa destek hattı

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven: “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için, temel ihtiyaçlarını karşılanacağı Vefa Sosyal Destek Hattı oluşturduk.”

Kapanan dükkânlar, sokağa sınırlı çıkışlar ve bitmeyen ihtiyaçlar! Arsuz Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan sıkıntılı süreçte vatandaşları yalnız bırakmadı ve anlamlı bir hizmeti devreye soktu. Bu kapsamda, Vefa Sosyal Destek Hattı’nı devreye aldıklarını ifade eden Başkan Asaf Güven, şunları söyledi:
“Değerli hemşehrilerim, koronavirüse karşı ekiplerimiz tarafından şehrimizin her bir noktasındaki sorumluluk alanımızda, dezenfeksiyon başta olmak üzere tüm çalışmalarımız devam ediyor. Hepimize önemli sorumluluklar düşüyor. Bilime inanarak, basit ama etkili kişisel sorumluluklarımızı yerine getirirsek, vakaları en aza indirebiliriz.
65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza gelen sınırlandırma sonrası, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte, tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan söz konusu vatandaşlarımızın mağdur olmaması için, temel ihtiyaçlarını karşılanacağı Vefa Sosyal Destek Hattı’nı oluşturduk. Söz konusu vatandaşlarımız, hiç çekinmeden destek hattımızı arayabilirler.” -Mutlu Yanık-