Yapılana teşekkür edelim de! Yapılmayan için ne diyelim?

Yapılana teşekkür edelim de! Yapılmayan için ne diyelim?

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, köprübaşındaki halk otobüsleri durağının olduğu yere eklenen oturma grupları vatandaşı memnun ederken, zemindeki kırık-çatlak ve bozukluklar ise isyan ettiriyor. 

Oldukça şık ve oldukça rahat… Kullanan vatandaşlar memnun. Özellikle de yaşlı vatandaşlar ve çarşı-pazar dolaşanlar.  Bir vatandaşın dediği gibi, “Yorgunluğunuzu atmak için çömelecek yer arıyorsunuz ara ara, ama her yere de oturulmuyor. Bu iyi olmuş. Rahat da…”

-Ne zaman yaparız?-

Ancak, oturma gruplarının monte edildiği zemine işaret eden aynı vatandaşlar, bu kadar özenli bir hizmetin eksik kaldığında ısrarlı. O yüzden buna dair söyledikleri, oturma gruplarına eklediklerinden oldukça farklı: “Bizim gibi yaşlıysan ve bir de elinde bastonla yürümek zorunda kalacak kadar güçten düşmüşsen, yürüdüğün ve bastığın yere dikkat etmen gerek. Hem de çok! Buraya hangi belediye bakıyor? Bunların üzerinde Hatay Büyükşehir yazıyor. Aynı mı? Aynı ya da değil… Bu güzelim oturma gruplarını buraya koymadan önce şu zemindeki hali düzeltseydik daha iyi olmaz mıydı? Şu karoların haline bakın! Hepsi kırık ve çatlak. Bize yakışıyor mu? Bu hizmeti buraya getiren de yakıştırmasın kendisine. Yakıştırmasın ve bunu buraya getirmeden önce, yeri düzeltsin. Ama böyle kaygan karo olmasın bir daha! Düşmemek için birbirimize tutunuyoruz kış zamanı! Hele ki yağmurda… Zemin malzemesi alırken insan hiç dikkat etmez mi, kayıyor mu diye? Bunların üzerinde rahat yürünür mü diye?”

Tamer Yazar

(Visited 1 times, 1 visits today)