Yaptıkları; Faizli Borçlandırma…

Yaptıkları; Faizli Borçlandırma…

AKP-MHP’li Belediye Başkanları ile Meclis üyeleri, HİBE KREDİ bulmuş gibi söyleniyor:

Geçtiğimiz Perşembe günkü Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı sonrası, her zamanki gibi Meclis’in AKP’li ve MHP’li Belediye Başkanları ile Meclis üyeleri, ana bina önünde toplanarak bir açıklama yaptı. Grubun sözcüsü, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, önce AKP ile MHP İl Başkanlarına, Milletvekillerine ve Meclis üyelerine teşekkür etti, ardından da Büyükşehir Belediyesi’ne 150 Milyon Lira borçlanma yetkisi verdiklerini kaydederek, “Komisyonlarımız, 2 gün boyunca çalıştı. Asfaltlanacak yerlerin listesini belirledi ve Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına verdi. 150 Milyon Lira kredi sağladık. Hatay halkının çamurda, tozda yürümemesi için meydan Büyükşehir Belediyesi’nin. Bu işin takipçisi olacağız” dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un anlattığı konunun özeti şu:

Asfaltlanacak yolları, AKP ile MHP İl Başkanları, Belediye Başkanları ile Meclis üyeleri belirledi. Ağırlıklı çalışmalar, kendi seçim kazandıkları ilçelerde olacak. Bulunan kredi ise hibe değil, geri ödemeli. Yani İller Bankası’ndan faizli borç.

Özetle, Hatay Büyükşehir Belediyesi, AKP ve MHP’lilerin istediği yolların asfaltı için alacağı 150 Milyon Lira borç parayı, faiziyle geri ödeyecek.

-Cemil Yıldız-