Yaralı Atmaca artık özgür

Yaralı Atmaca artık özgür

Yaralı bulunduğu Kırıkhan’da tedavi sonrası doğaya bırakıldı

Atmaca’yı özgürleştiren hareket, Kaymakam’ın elinden çıktı.

Kırıkhan ilçesinde yaralı olarak bulunan ve Tabiatı Koruma Derneği yetkililerince tedavi altına alınan atmaca, doğal yaşam alanına salındı.
İlçeye bağlı Muratpaşa Kızılkaya Mahallesi İlkokulu Müdürü Eyüp Sarcan tarafından yaralı halde bulunan atmaca, Tabiatı Koruma Derneği Hatay Şube Başkanı Abdullah Öğünç’e teslim edildi. Dernek yetkilileri tarafından bir hafta süreyle tedavi edilen ve besin takviyesi yapılan atmaca, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran tarafından Koyuncu Höyüğü’nde doğaya salındı. Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, tabiata sahip çıkmanın her vatandaşın görevi olması gerektiğini belirtti. Tabiatı Koruma Derneği Hatay Şube Başkanı Abdullah Öğünç ise şunları söyledi:
“2017 yılı içerisinde tedavi edip doğaya saldığımız çeşitli türlerdeki kuş sayımız bununla birlikte 7 oldu. Bizim imkanlarımızı aşan durumlarda, kuş ve diğer yabani hayvan türlerimizi, Doğa Koruma Milli Parklar Hatay Şube Müdürlüğü’ne teslim ediyoruz. Bizi bu çalışmamızda yalnız bırakmayan İlçe Kaymakamımıza teşekkür ediyorum.” -Selvi Günay-