Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yasemin Mıstıkoğlu’dan İmza Günü

“Trenli Gelinler” İstanbul’da okuyucuyla

“Trenli Gelinler” İstanbul’da okuyucuyla buluşacak

Yasemin Mıstıkoğlu’nun ilk eseri “Trenli Gelinler”, İstanbul’da okuyucuyla buluşacak. Yasemin Mıstıkoğlu, D&R Akmerkez Mağazası’nda imza günü düzenleyecek, okuyucuyla bir araya gelecek. 24 Ekim Perşembe günü 15:00-17:00 arası düzenlenecek imza gününde Mıstıkoğlu kitaplarını imzalayacak, okurlarıyla sohbet edecek.
Kendisi gibi, evlilik sebebiyle şehrimize göç eden kadınlardan bazılarının hikayelerini “Trenli Gelinler” adlı bir kitabında toplayan Yasemin Mıstıkoğlu, daha önce Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nde okuyucuyla bir araya gelmiş ve yoğun ilgi görmüştü.
Bu kitabın çalışmalarına 2013 yılında başladığını söyleyen Yasemin Mıstıkoğlu, “Şehre yerleştiğim yıl 2004 senesi itibariyle, benim gibi evlenerek gelen kadınların çokluğu dikkatimi çekti. Ayrıca bu kadınlar, çok farklı olan Antakya yaşantı kültürüne de pekala alışmışlardı. Kitapta, benim hikayemle birlikte 24 röportaj var. Neden bu şehir? Ve hiç bilme-diğimiz bu şehirde yaşamayı nasıl becerdik ya da becerebildik mi? Bize neden Trenliler diyorlar? Hepsini naçizane yazmaya çalıştım. Umarım beğenilir” dedi. -Memet ÖZGÜN-