Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Yatırımlara yakından takip

Yatırımlara yakından takip
  • 03.06.2020
  • 5.081 kez okundu

Hüseyin Yayman’dan

Hatay’ın sorunlarını ve projelerini Ankara nezdinden takip eden isimlerden, AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman’ın son ziyaret adresleri, Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi ve Şehir Müzesi oldu.

“Yeni Normal” olarak adlandırılan sürece hazırlık yapan Hatay Ekonomisi içindeki sektörlerin hazırlıkları devam ediyor. Bu hazırlık sürecini yakından takip eden, sorunları yerinde tespit eden ve çözüm başlıkları için de takibi Ankara nezdinde yapan isimlerden biri de AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman.
-TAŞINMA İŞLEMİ-
Geçtiğimiz günlerde Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Yayman, “Türkiye’nin en büyük mobilyacılar sitelerinden biri olan Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi’ni, Hüseyin Doğru Başkan ve esnaflarımızla ziyaret ettik” derken, esnafın, yeni yerlerine taşınmaya başladığını söyledi ve “Bu dev eser için desteğini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
-TEŞEKKÜR-
Geçtiğimiz günlerde, sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin bir açıklama yapan ve gelinen noktayı özetleyen Antakya Mobilyacılar İhtisas Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Doğru da, katkı verenlere teşekkür etmiş ve şunları söylemişti:
“Antakya mobilya üreticileri, uzun yıllardır özlemini duyduğu çalışma mekânlarına nihayet kavuşuyor. 2011 yılında kurulan kooperatifimiz, 2012 yılında 465 dekar araziyi satın alarak, imar planları ve projelerini yaptırmak suretiyle, projemiz, o dönem Milletvekillerimiz ve Hatay Valimizin destekleriyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım programına alınması sağlanmış, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredi desteği ile de 2014 yılında yapımına başlanmıştır.
Geçen zaman içerisinde, kooperatif ortaklarımızın güven ve desteğiyle, sanayi sitemizin işyerlerinin yapımı 2019 yılı sonunda tamamlanmıştır. Sanayi sitemizin altyapısı Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olup, yolların asfalt yapım işleminin 2020 Haziran ayı sonu itibarı ile tamamlanması hedeflenmektedir. 100 ortağımızdan 25’i, mevcut fabrikalarda üretime başlamışlardır. Bu yıl ortalarına doğru, tüm ortaklarımızın işyerlerine taşınması beklenmektedir.
Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sanayi Bakanlarımıza sözümüz var. Vizyon sahibi, dinamik, iyi yetişmiş sektör çalışanlarımızla, sanayi sitemizde, 10.000 istihdam ve 500 milyon dolar ihracat hedefimiz bulunmaktadır.”
-ŞEHİR MÜZESİ-
Ziyaretleri kapsamında, kent turizmine canlılık katacak Şehir Müzesi çalışmalarını da yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Yayman, hazırlığı süren Müze için de şu mesajı verdi:
“Hatay, yakında yeni bir müzeye daha kavuşuyor. Türkiye’nin sayılı şehir müzelerinden biri olacak Antakya Şehir Müzemizin son halini ziyaret ettik. Şehrimizin gündelik hayatı ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını anlatan Şehir Müzemiz, büyük ilgi görecek.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ