Yavuz’dan “Yaşlılar Günü” Mesajı

Yavuz’dan “Yaşlılar Günü” Mesajı

Onlar, gönül köprülerimiz…

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 1 Ekim Dünya Yaşılar Günü mesajında, yaşlı bireylerin, toplumun gönül köprüleri olduğunu belirtti. Başkan Yavuz’un mesajı özetle şöyle:
“Yaşlılarımız, milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen, bizim en kıymetli hazinelerimiz, gönül köprülerimizdir. Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz, örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar; örfümüz, âdetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir.
Bizim geleneklerimizde, yaşlılara hürmet, sevgi ve hizmet vardır. Bu geleneğin sürdürülmesi, hem aile bağlarımızın, hem de toplumsal dokumuzun korunması bakımından hayati bir önem taşımaktadır.
Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet, hiç, şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.
Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak, tek başına devletimizin değil, toplumsal olarak hepimizin sorumluluğudur. Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir.
Bu duygu ve düşüncelerimle, bugünlerimizin mimarı, gönül köprülerimiz olan saygıdeğer büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.” -Selvi Günay-