Yayladağı gelişiminde Kooperatifçiliğin rolü

Yayladağı gelişiminde Kooperatifçiliğin rolü

İlçede incelemelerinin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Milletvekili Bayram Türkoğlu, “Birleşerek üretmenin en güzel örneklerinden biri de kooperatifçiliktir” dedi.

İlimiz ilçelerinden Yayladağı’nda her alanda görülen gelişmişlikte, özellikle üretim alanındaki katkıları ile kooperatifleşmenin etkili olduğu belirtiliyor. Yayladağı ilçemizde birkaç yıl öncesine kadar hiç olmayan, esamesi bile okunmayan ürünler, bugün en modern şekilde yetiştiriliyor.
Üreten Yayladağı ilçesinde, özellikle çilek, arıcılık ve mantar işi büyük ivme kazandı. Milletvekili Bayram Türkoğlu, üç gün önce ilçeye gitti ve kooperatiflerin katkılarını, desteklerini, yaptıklarını yerinde inceledi, gözlemlerini ise şöyle aktardı:
“Birleşerek üretmenin en güzel örneklerinden biri de kooperatifçiliktir. Yayladağı’nda, üretken ve çalışkan kadınlarımızın kurduğu Yayladağı Kadın Kooperatifi’mizi ziyaret ettik, kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünlerini inceleyip, faaliyetlerinin gelişimi hususunda istişarelerde bulunduk.
Organik Çilek Reçeli, Kantaron Yağı, Çam Kozalağı Şurubu, el sanatları ürünleri gibi birçok ürünü internetten de satışa sunan ve çok başarılı işlere imza atan Kooperatif Başkanı Sayın Damla Yalçın ve üyelerini gönülden tebrik ediyorum.” -Mehmet Durmaz-