Yayladağı tarım hamlesi

Yayladağı tarım hamlesi

Mantar’ın iyisi, Buğday’ın GDO’suzu, Çilek’in Aromalısı…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yayladağı’nda tarlalara gitti, üreticilerle bir araya geldi; GDO’suz Buğday’ın, iyi Mantar’ın ve aromalı Çilek’in üretimine tanık oldu.

İlimiz Yayladağı ilçesindeki çiftçiler, artık aranılan ve sağlıklı ürünler yetiştirme adına yenilikler peşinde. Organik ürün için koşturan Yayladağılı üreticiler, son olarak GDO’suz buğday, iyi kalite mantar ve aromalı çilek üretimi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta sonunda bölgeye giden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilçedeki üreticilerle bir araya gelirken, üretim yapılan tarlalara gitti, incelemede bulundu.
Başkan Lütfü Savaş, ilçede GDO’suz buğday üretimine tanık olurken, gördükleri sonrası şu kısa mesajı verdi:
“Yerli üretime ve çiftçilerimize destek vermek amacıyla devam eden projemiz kapsamında, Yayladağı Güzelyurt Mahallesi’nde yerli, sağlıklı ve GDO’suz buğday çeşidi olan karakılçık tohumlarını toprakla buluşturduk.”
Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın bir diğer tarla ziyareti ise çilek üretim alanları oldu. Savaş’ın bu konudaki mesajı da şöyle oldu:
“Yayladağı Güzelyurt Mahallesi’nde organik yerli çilek üretimi yapan hemşerilerimizi ziyaret ederek, bereketli hasat dileklerimizi ilettik. Lezzetli aroması ve cezbeden kokusuyla, Yayladağı’nın yerli çileğini mutlaka tatmalısınız.”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, destek verdikleri bölgede mantar üreticilerine de konuk oldu. Savaş, ziyareti ve gördükleri sonrası şunları söyledi:
“Yayladağı’nda mantar üretimi yapan hemşerilerimizi ziyaret ederek, kolaylık ve bereketli kazanç dileklerimizi ilettik. Üreticilerimizin emeklerine sağlık.”
-Selvi Günay-