Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yalçın Yayladağı’na 2 yeni okul yapılacağını duyurdu

Hatay Yayladağı Belediye Başkanı

Hatay Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçenin geleceğine yönelik projeleri Devrent Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda duyurdu. Toplantıda, ilçeye iki yeni okul kazandırılacağı ve Hatay’daki ilk yerinden dönüşüm projelerinin temelinin atılacağı bilgisi paylaşıldı.

Toplantıya ilçedeki eğitimciler, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve diğer katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Yalçın yaptığı açıklamada, Eren Holding tarafından ilçeye yapılacak olan 26 derslikli lise ve merhum Ali Mukadder Bilgili hocamız adına yapılacak ortaokulun önümüzdeki eğitim dönemine yetişeceğini belirtti.

Ayrıca, Leylekli Mahallesi’nde 18 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek olan Hatay’daki ilk yerinden dönüşüm projelerinin temel atma törenine dair bilgiler de paylaşıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen’in katılımıyla gerçekleşecek törene tüm ilçe halkının davetli olduğu belirtildi.
Toplantıda konuşan Başkan Yalçın, “Kaymakamlığımızın, Belediyemizin ve hayırseverlerimizin destekleriyle 2 okulumuzu da yeni öğretim sezonuna yetiştirmenin sözünü verdik. Hatay’daki İlk Yerinde Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni, ilçe halkının katılımıyla gerçekleşecek. Bu önemli projelerle ilçemizi daha yaşanabilir bir hale getirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.