Yayladağı’na Zipline…

Yayladağı’na Zipline…

Devrent mesire yerinde, altında GÖLET olan, gidiş-dönüşlü, 260 metre uzunlukta ZİPLİNE yapılacak

Yayladağı Belediyesi, ilçeye turist akını oluşturacak önemli bir yatırıma imza atıyor. Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçenin mesire yeri Devrent’te, alt kısmına gölet yerleştirmek suretiyle, 130 metre gidiş ve 130 metre dönüşlü, toplamda 260 metre uzunluğunda zipline yapılacağını bildirdi. Çalışmalara başlandığını açıklayan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, yerinde incelemede bulunurken, Yayladağı’nın, doğası ve iklimiyle bölgenin adeta incisi olduğunu belirtti ve bu yatırımın ilçeye turist akını yaratacağını söyledi. 130 metre gidiş ve 130 metre dönüş mesafeli zipline için çalışmalara başladıkları bilgesini veren Mehmet Yalçın, müthiş doğa içerisinde piknik alanlarının yer aldığını kaydederek, şunları söyledi:
“Merhum Belediye Başkanımız Mustafa Sayın’nın Devrent Mesire Alanı içerisinde başlattığı gönül adası ve restoran projelerini tamamlıyoruz. Aynı zamanda, söz konusu doğa harikası mekanı daha da cazibe merkezi haline getirmek için bazı yeni planlar yaptık. Hatay‘da eşi olmayan orman içerisinde, 130 metre gidiş ve 130 metre dönüş mesafeli zipline için çalışmalara hemen başladık. Kısa sürede tamamlanması planlanıyor.”
-ALTA GÖLET-
Zipline tesisinin alt kısmına mini bir gölet oluşturulacağı bilgisini de veren Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, söz konusu alana, doğaya zarar vermeden, birkaç güzellik daha katacaklarını vurguladı. Yalçın, bölgenin en güzel alanlarından biri olan Devrent Mesire Alanı’nı en kısa sürede tüm Hataylıların hizmetine sunacaklarını ifade etti.
-ZİPLİNE NEDİR?- Zipline, yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtasıyla, emniyet kemeri giyerek, kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesine denir. Zipline, özellikle yaz dönemlerinde, adrenalin tutkunlarının sık tercih ettiği bir aktivite türüdür. Yüksek bir noktadan alçak bir noktaya bağlanmış çelik halatla; emniyet kemeri, kask ve benzeri ekipmanlar giyilerek, kendi ağırlığınız ile kendinizi yer çekiminin kuvvetine bırakmanızla oluşan adrenalin dolu bir aktivitedir.
-Cemil Yıldız-