Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yayladağı’nda hasret sona eriyor

Yayladağı’na 13 km’lik Doğalgaz borusu döşendi, Abonelik başlatıldı. İlk abone Belediye başkanı Mehmet Yalçın oldu

Yayladağı'na 13 km’lik Doğalgaz

Hatay’ın Yayladağı ilçesinin Doğalgaz ile buluşmasına az kaldı. İlçedeki Doğalgaz kazılarında sona gelindi.

Geçtiğimiz Cuma günü ilçede halka açık toplantıda Doğalgaz süreciyle ilgili bilgiler aktarıldı. Toplantıda konuşan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın şunları söyledi:
“İlçe merkezimizde Doğalgaz (CNG Taşımalı Sistem) boru hattı şu anda 12500 m’ye ulaşmıştır. Doğalgaz aboneliğini yapmak isteyen hemşerilerimiz, 23 Ekim Pazartesi günü Kurtuluş Mahallesinden başlayarak Yayladağı Belediye binası karşısında hizmet verecek olan gezici AKSA GAZ Şubesinde işlemlerini yapabilecektir.”

Bu arada AKSA GAZ yetkililerince Yayladağı Belediye Binası’nda yapılan bilgilendirme toplantısında İlçenin ilk aboneliğini de ilçe belediye başkanı Mehmet Yalçın üstlendi.
Toplantıda ayrıca Apartman yöneticileri ve vatandaşların katılımıyla Aksa-Gaz İl Müdürü ve beraberindeki heyetin sunumları ile abonelik, sözleşme ve tesisat işlemleri üzerine bilgilendirmeler yapıldı.
23 Ekim Pazartesi günü itibariyle Yayladağı ilçesinde ilk hafta Kurtuluş mahallesi sakinlerinin aboneliklerinden başlanırken,, Belediye Binası karşısında Aksa-Gaz mobil araç ve Belediye Binası girişinde vatandaşların abonelik işlemlerini yürütülebilecekleri kaydedildi.
Yayladağı belediye başkanı Mehmet Yalçın son olarak da hizmetin gelmesini sağlamaktan, ayrıca katkılarından dolayı Aksa-Gaz Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu ve tüm Aksa-Gaz yetkililerine teşekkür etti. – Yusuf Cemil Karaçay-